12.10.2014

Goian, accidentat, nu va merge in Finlanda. Ce jucator a fost chemat de urgenta

Dorin Goian s-a accidentat in chiar minutul 5 al meciului Romania - Ungaria, din preliminariile EURO 2016, el urmand sa nu mai mearga in Finlanda, pentru jocul de marti de la Helsinki.
Fostul stelist s-a accidentat la coapsa in minutul 5, in timpul jocului Romania - Ungaria, terminat la egalitate, scor 1-1, si nu va mai merge in Finlanda cu lotul, pentru meciul de la Helsinki, de marti.

Dupa miezul noptii, dupa mai multe controale amanuntite, lui Goian i-a fost stabilit diagnosticul de leziune fibrilara la muschiul peronier lung stang, fiind protejat de medicii din staff-ul nationalei, pentru jocul cu Finlanda.

In locul sau, a fost chemat de urgenta Bogdan Mitrea (27 de ani), fundasul de la Viitorul.

Romania - Ungaria a avut loc sambata seara, scorul final fiind 1-1, dupa goluri marcate de Rusescu si Balazs Dzsudzsak.