17.10.2014

Liga 1: Remiza palpitanta la Iasi

CSMS Iasi si FC Botosani au terminat la egalitate, scor 2-2, dupa un meci palpitant din etapa a 11-a a Ligii 1.
Cu un nou antrenor pe banca, italianul NicoloNapoli, iesenii au inceput perfect cursa pentru obtinerea primei victorii din acest sezon, Cosereanu marcand in minutul 2.

Martinus a egalat in minutul 29 din lovitura libera, insa la doua minute de la pauza Onduku a profitat de o mare greseala si a facut 2-1. Cateva minute mai tarziu, Onduku a fost eliminat si si-a lasat echipa in inferioritate numerica

Botosanenii au ratat apoi doua ocazii uriase, pentru ca apoi sa egaleze in minutul 77 prin Codoban.

Cu cinci minute in atac, si FC Botosani a suferit o eliminare, Tincu vazand al doilea cartonas galben.

Dupa acest rezultat, FC Botosani ocupa locul 7, cu 18 puncte, in timp ce CSMS este pe locul 17, cu 5 puncte.

Etapa urmatoare, CSMS Iasi se deplaseaza laCeahlaul, in timp ce Botosaniul primeste vizita Rapidului.